تحقیق اینترنت، قابلیت ها و کاربردها

تحقیق و پروژه و پایان نامه و مقاله دانشجویی

عنوان :

تحقیق اینترنت، قابلیت ها و کاربردها

تعداد صفحات : ۴۸

نوع فایل : ورد و قابل ویرایش

چکیده

اینترنت نامی برای سیستمی گسترده وجهانی شامل مردم، اطلاعات وکامپیوترهای می باشد . اینترنت آنقدر بزرگ وپیچیده است که در محدوده درک یک شخص نمی‎گنجد، نه تنها کسی نیست که تمام اینترنت را درک کند،‌بلکه هیچ فردی پیدا نمی‎شود که حتی بیشتر آن را بفهمد.

شبکه به دویا چند کامپیوترکه به یکدیگر متصل می‎شوند. اتلاق می‎شود.

اینترنت سیستم بزرگی به نام word wide web  را که اغلب به آن وب گفته می‎شود وپشتیبانی می‎کند.

وب شامل تعداد زیادی سرویس دهنده وب که درتمام اینترنت پراکنده می‎شوند می‎باشد.

این سرویس دهنده های وب می‎توانند با پاسخهایی که در میخه‎ها سازماندهی می‎شوند به درخواست برای اطلاعات پاسخ دهند صفحه وب می‎تواند حاوی متن- تصویر یا حتی صوت باشد.

برای دستیابی به صفحه وب ازسرویس گیرنده وب استفاده می‎کنید. این سرویس گیرنده ازسرویس دهنده مناسب درخواست می‎کند که صفحه را برایتان بفرستد پس سرویس گیرنده صفحه را برایتان برروی صفحه تصویرتان نمایش می‎دهد. آن چیزی که صفحه‎های وب را ویژه می‎سازد تا توانایی آنها به صفحه‎های وب دیگر است حتی اگر این صفحه برروی کامپیوتر کاملاً متفاوت باشد،

درزبان وب برنامه سرویس گیرنده «مرورگر» نامیده می‎شود.

واژه های کلیدی: اینترنت، مرورگر، صفحات وب، پست الکترونیکی، مودم

فهرست مطالب

اینترنت، قابلیتها، کاربردها و اصطلاحات    ۱
پست الکترونیکی    ۲
صفحات وب    ۳
مرورگرهای وب    ۳
گروههای علمی/ خبری    ۵
اینترنت چیست؟    ۶
ورود به دنیای اینترنت    ۸
Tep/Ip چیست؟    ۱۳
حسابهای پیوسته وحسابهای ppp:    ۱۵
سرویس گیرنده هاوسرویس دهنده‎ها:    ۱۷
آدرس ها، اسم قلمروها وکوها:    ۱۷
مودم ها:    ۱۸
پروتکل نقطه به نقطه point to ponit protocl:    ۱۹
کارایی مودم ها:    ۱۹
سفر ایمیل    ۲۳
آخرین پرسش    ۲۶
پردازش قواعد مبادله    ۲۸
خدمات گیرنده (Client) وخدمات دهنده (server)    ۲۹
به سوی HTIP1.1    ۳۲
یک انتقال مطمئن    ۳۳
ارائه کننده سرویس اینترنت (Internt service provider)    ۳۵
نقش Isp درپیکر بندی:    ۳۶
چه قدر استفاده از اینترنت راحت هستید؟    ۳۶
تنظیم مودم واینترنت درویندوز    ۳۶
پیوندها وURL    ۴۲
FTP ناشناس:    ۴۴
منابع:    ۴۵

اینترنت، قابلیتها، کاربردها و اصطلاحات

کمتر روزی است که از طریق رسانه های خبری در مورد تحولات اینترنت به گوشمان نرسد. این پدیده زمینه را برای دستیابی به اطلاعات مورد علاقه مردم جهان فراهم نموده است. شاید بتوان اینترنت را به اقیانوس بیکران اطلاعات شبیه کرد زیرا نه مالک شناخته شده ای دارد و نه درکنترل دولت خاص می باشد ومانند اقیانوس دارای شگفتیها وپتانسیلهای ناشناخته ای می‎باشد که اگر با امکانات جستجو ومسیریابی در این اقیانوس آشنایی نداشته باشیم بزودی سردرگم خواهیم شد به همین منظور لازم است با این پدیده وکاربرد آن آشنایی اجمالی داشته باشیم وببینیم چقدر از فعالیتهای روزمره ما می‎توانند با اینترنت مرتبط باشد. ما برای ارسال نامه از منزل خارج شده به اداره پست می‎رویم برای کسب اطلاع ازقیمت کالاهای مورد نیاز خود به بازار می‎رویم. برای آگاهی از آخرین اخبار روزنامه میخریم برای نقد کردن چک یا کرفتند پول به بانک می رویم، برای مطالعه ویا تحقیق برای موضوع خاصی به کتابخانه و آزمایشگاه خاصی می رویم. برای رزرو بلیط ویا تهیه آن مسافت زیادی طی می کنیم وهزاران کارها وفعالیتهای دیگر که هرکدام می‎تواند وقت وانرژی زیادی را از ما بگیرد شاید مراجعه وکسب اطلاع درباره قیمت ومشخصات وجود یا عدم وجود یک کالا از بازار نیمی از  وقت مارا بگیرد یا برای شرکت دریک جلسه ۲ ساعت یا بیش از نصف روز وقت صرف کنیم ولی اگر امکانی یافت شود که بتواند تمامی رفت و آمدها، جستجوهای طولانی و کارهای بیهوده مقدماتی برای کسب اطلاعات را حذف کند چقدر در وقت وانرژی مان صرفه جویی نموده ایم. اگر امکانی پیدا شود که بتواند بدون خارج شدن ما از منزل نامه را پس از ۳۰ دقیقه تاخیر در نقطه دیگری ا زجهان بدست دوستانمان برساند ویا امکان برقراری ارتباط صوتی- تصویری وکنفرانسی با دوست یا دوستانمان در نقاط مختلف جهان برقرار نمائیم ویا از بین کالاهای متعددی که درسراسرجهان تولید می‎شود نمونه تصویری مناسب در دسترسمان باشد وکلیه مشخصات و قیمتها را مقایسه کرده وحق انتخاب داشته باشیم. آداب ورسوم وفرهنگ وتمدن ملتهای مختلف در محدودها ومنطقه‎های مختلف آشنا شویم. درانجمن،‌ گروههای فرهنگی و علمی شرکت نموده واز نظرات آنها مطلع گشته و نظراتمان را درآنجا  مطرح نمائیم. روزنامه‎ها، مجلات، کتابها را در اسرع وقت وبه دلخواه انتخاب نموه وآنها را مطالعه نمائیم. مقالات ونظراتمان وتحقیقاتمان را بدون هزینه ودر کمترین زمان در اختیار سمینارها،‌ مجلات، کتب ومراکز تحقیقاتی قرار دهیم. مسلماً می‎بایستی ازاین امکان استقبال نموده با آن آشنا شویم وآنرا بکار گیریم و آن همان پدیده اعجاز انگیز اینترنت می‎باشد.

پست الکترونیکی

این سرویس امکان ارسال نامه بصورت الکترونیکی را میدهد این نامه درواقع یک فایل متنی می‎باشد البته اخیراً امکان ارسال ودریافت نامه‎های الکترونیکی بصورت HTML وجود دارد. برای ارسال ودریافت نامه های الکترونیکی بایستی نرم افزار مورد نیاز این عمل را نصب کرده باشیم.

. ازعامترین این نرم افزارها OutLook میباشد ازامکانات دیگر این سرویس امکان الحاق مستندات (File Attachmen) ازقبیل عکس و. . .نامه  می‎باشد. یک نمونه از آدرس پستی:

صفحات وب

صفحات وب چیزی به جز یک فایل نیستند این فایلها (صفحات) به دودسته تقسیم می شوند:

۱-   صفحاتی که (می‎توانند به صورت پویا) دررایانه سرویس گیرنده (مرورگرها) به رویت این صفحات با قالبهای متعددی موجود میباشند که معروفترین آنها HTML وجذابترین آنها FLASH می‎باشد.

۲-   صفحاتی که دررایانه سرویس دهنده وجود دارند و محتویات آنها به صورت پویا هستند هنگامیکه  درخواستی برای رویت این صفحات به رایانه سرویس دهنده برسد این صفحات به صفحات معمولی (سرویس گیرنده) تبدیل شده وبه رایانه درخواست کننده ارسال میشود برای نمونه می‎توان به فایلهای با پسوند ASP یا JSP اشاره کرد.

مرورگرهای وب

مرورگرهای وب نرم افزارهایی هستند که با استفاده از آنها می‎توان صفحات وب را رویت کرده وبه گشت وگذار در اینترنت پرداخت. معروفترین این مرورگرها Explorer,Netscape Navigator میباشد.

UP/Down louding

Down louding: عمل کپی کردن یک فایل از اینترنت را میگویند عموما مرورگرها ازاین سرویس پشتیبانی میکنند اما مشکل آنها دراینجاست که درصورت قطع شدن ارتباط بایستی عملیات Down loading  ا زابتدا انجام شود برای رفع این مشکل بایستی از نرم افزارهای فوق العاده ومخصوص اینکار از قبیل Gozilla و Getright استفاده نمود.

UP loading: عمل کپی کردن یک فایل در اینترنت را گویند. امکان استفاده از این سرویس بستگی به مراکز سرویس دهنده وب دارد واگر آنها این امکان را داده باشند می توان ازاین سرویس وب استفاده نمود از نمونه این سایتها میتوان وب WWW.xdrive. com اشاره کرد.

گوفر: این سرویس تا چند سال پیش مورد استفاده قرار میگرفته ولی با توسعه وب بسیار محدود مورد استفاده قرار می‎گیرد تفاوت وب وگوفر مانند تفاوت  DOS و Windows است که د رDOS با تایپ دستورات امکان کاربا رایانه فراهم می آمد در صورتی که Windows امکان کار در محیطی آسان وبصورت گرافیکی وجود دارد. در حال حاضر استفاده از گوفر بسیار محدود می‏‎باشد وتوضیح بیشتر دراین مورد ضروری نیست.

40,000 ریال – خرید

جهت دریافت و خرید متن کامل مقاله و تحقیق و پایان نامه مربوطه بر روی گزینه خرید انتهای هر تحقیق و پروژه کلیک نمائید و پس از وارد نمودن مشخصات خود به درگاه بانک متصل شده که از طریق کلیه کارت های عضو شتاب قادر به پرداخت می باشید و بلافاصله بعد از پرداخت آنلاین به صورت خودکار  لینک دنلود مقاله و پایان نامه مربوطه فعال گردیده که قادر به دنلود فایل کامل آن می باشد .

مطالب پیشنهادی:
 • پایان نامه مقایسه رفتار اطلاع یابی آموزشی – پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم انسانی و فنی و مهندسی در استفاده از اینترنت
 • مقاله تأثیر سازنده اینترنت بر اخلاق کاربران
 • پایان نامه بررسی تأثیر اینترنت بر هنجارهای اجتماعی جوانان
 • تحقیق بررسی میزان و نوع استفاده از اینترنت توسط دانشجویان
 • برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
  برای ثبت نظر خود کلیک کنید ...

  به راهنمایی نیاز دارید؟ کلیک کنید

  جستجو پیشرفته

  پیوندها

  دسته‌ها

  آخرین بروز رسانی

   دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶
  اولین پایگاه اینترنتی اشتراک و فروش فایلهای دیجیتال ایران
  wpdesign Group طراحی و پشتیبانی سایت توسط digitaliran.ir صورت گرفته است
  تمامی حقوق برایbankmaghaleh.irمحفوظ می باشد.